pergola
pergola ledli
pergola ledli

Pergola Elektronik aksamlı açılır kapanır tasarım

Eğer bahçeli ya da geniş teraslı bir evde yaşıyorsanız yada cafe, çay bahçesi, pastahane ve diğer işletmeleriniz özellikle yaz aylarında açık havanın keyfini doyasıya çıkarabilmenin tek yolu yakıcı güneşten koruyan geniş gölgelikli bir oturma alanı dizayn etmektir. Bunun da en güzel yolu tabii ki farklı bahçe ve teras tiplerine göre farklı modelleri olan modern pergola tasarımları!

Gölgeleme sistemleri yalnızca yazın yoğun sıcağı altında kendimizi korumamızı sağlamaz, aynı zamanda dış mekanda kullandığımız mobilyaları ve hatta evimizin yada cafe, çay bahçesi, pastahane ve diğer işletmelerinizin dışarıya bakan bölümünü de güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korur.
Eğer bahçenize ya da terasınıza yeni ve şık bir gölgeleme sistemi yaptırmayı düşünüyorsanız şimdi tam zamanı!

Unutmayın ki yazın o dayanılmaz sıcak günleri geldiğinde bu iş için biraz geç olacak; uygulama sıcak hava koşullarında bir hayli zorlaşacak ve mevsim dolayısıyla fiyatlar da daha pahalı olacaktır. Yağışsız, serin ve güzel havaların hüküm sürdüğü bahar ayları bu tarz yenileme ve inşa uygulamaları için en ideal zamandır.

Peki nasıl bir pergola? İşte karar vermenizi kolaylaştıracak birbirinden güzel ve modern tasarımlar…

Elektronik aksamlı açılır kapanır tasarım

Modern bir pergola modeli arayanlar için harika bir tasarımla başlayalım. Tamamen alüminyum ve paslanmaz çelikten üretilmiş olduğu için bakım gerektirmeyen bu model, uzaktan kumanda ile çalıştırılabilen açılır kapanır perdeleriyle öne çıkıyor. Güneş ne taraftan geliyorsa o tarafı kapatıp diğer kısımları açabileceğiniz model günün her saatinde konforlu bir oturma alanı sağlıyor.

Işıl ışıl ve romantik

pergolaların en büyük ve birincil işlevlerinin güneşin yakıcı etkisini azaltmak olduğu bir gerçek. Ama bu onların tek görevleri değil. Bahçeniz için doğru pergolayı seçerseniz onun estetik gücüyle geceleri ve diğer mevsimlerde de bahçenizin konfor ve güzelliğini arttırabilirsiniz. Bu örnekte oldukça korunaklı ve detaylı bir pergolanın mükemmel bir ışıklandırma ve özenle seçilmiş romantik ve göz alıcı bir yaşam alanına dönüştürüldüğüne tanık oluyoruz.

Sıra dışı, renkli ve çağdaş

Sıradan pergola modellerinden çok daha farklı, eğlenceli ve çağdaş bir model arıyorsanız bu örnekteki renkli panellerden oluşan alüminyum ve çelik direkler üzerinde tasarlanmış tasarım mutlaka ilginizi çekecektir.

Yıldızların altında…

Eğer geceleri yıldızları seyretmek, gündüzleri güneşten korunmak istiyorsanız o halde bu örnekteki gibi tavanı açılıp kapanabilen raylı sistemli bir tenteye sahip olan modelleri değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

Pergola tasarımları elbette yalnızca müstakil evlerin bahçeleri için yapılmıyor; özellikle avlulu apartmanlarda ortak alan oluşturulan bu tarz pergolalar yazın apartman sakinlerinin de nefes almasını sağlayan, yaşam kalitesini yükselten yatırımlardan biri.

Yalnızca tavan ve direklerden ibaret olmayan ve yanlarda da rüzgarlık ünitesi bulunan bu korunaklı modelse yalnızca yaz günleri için değil, dış mekanlarda vakit geçirilecek mevsimleri uzatmak isteyenler için de ideal.

Başta Antalya olmak üzere tüm Türkiye’de Tente, Branda, Çadır, Pergola, Katlanır Tente, Mafsallı Tente, Körüklü Tente, Asma Germe, Kış Bahçesi Ve Kasetli Tente referanslarımızla sektörün en iyi markaları ile çalışmaktan gurur duyuyoruz.
Mevsim Tente, Tente sektöründe kalite standartlarını belirleyen gerek ekibi gerekse son teknoloji ekipmanları ile tente firmasıdır.

Şimdi Ara
whatsapp