Raylı Tente Sistemleri

Raylı tente sistemi tamamen alüminyum ekstrüzyon profiller kullanılarak tasarlanan ve
alüminyumların içinden taşıyıcı arabaları gezdirilerek ileriye uzun mesafelere doğru birkaç saniye içinde otomatik açılıp kapatılabilen tente sistemidir.

Raylı Tentenin Ortasının çökmemesi için de alüminyum profillerle desteklenmiştir ve dilersenizde spot lambalar ile tentemize şıklık kazandırmış oluruz.

Raylı tentede kullanılan kumaş; Teflon kaplamalı Plus tabir edilen aprili kumaştır.Su itici özelliği sayesinde suyu geçirmez ve böylece su dikiş yerlerinden su sızdırmaz yapmaz.%100 Su geçirmeme özelliğine sahiptir. Teflon Kaplamalı kumaşın eni diğer kumaş çeşitlerinden farklı olarak 153 cm dir.Renk solmazlığının olmasından dolayı uzun seneler aynı canlılık ve parlaklıkta kalır. Genellikle teknelerde su sızdırmazlığı için kullanılır.

Raylı Tente Özel kalıplarla üretimi yapılan tente çeşitleridir. Kapladığı alanda sabit olup ray sistmin üzerindeki rulmanların hareketi sayesinde açılıp kapandığı için raylı tente ismini almıştır. Çok farklı modellerde ve üretim elamanları kullanılarak imalatı mümkündür. Mesela metal aksamın üzeri ahşap kaplatılabilir. Kullanılacak metal ferforje yapılabilir. Fakat her imalatta olduğu gibi raylı tente imalatında da ekstralar fiyata olumsuz yansıyacaktır.

Kullanıldıkları alanlar genellikle cafe ve restaurantlardır. Veranda gibi bahçeye açılan mekanların kapatılması için kullanılırlar. Otomatik ve motorlu oluşları kullanım kolaylığı sağlar. İsteğe göre uzaktan kumandalı olarak imal edilebilirler. Ledli ışık sistemi ile aydınlatma sağlayabilirler. İsteğe göre farklı ışıklandırma opsiyonları da mevcuttur.