Tente Çeşitleri

Tente Çeşitlerimiz Mafsallı Tente, Körüklü Tente, Pergole Tente, Katlanır Tente, Asma Germe, Kasetli Tente Ve Kış Bahçesi Brandasıdır. Bunun Dışında Araç Tenteleri Örn. Tekne Brandası Kamyonet Tentesi Tır Brandası Araç Dış Kılıfı Gibi Çeşitlerimizde Mevcuttur.

 


Mafsallı Tente Sistemleri Hakkında

mafsallı tente
mafsallı tente

Mafsallı Tente özel kol sistemi sayesinde ileriye ve geriye hareket sistemi, sağlanmış bir Tente modelimiz. Bu Kollar içinde çelik halat sistemi ve özel yay sistemi kullanılarak kolların  ileriye doğru. Sert bir şekilde açılması sağlanmaktadır. Kollar ön tutucu adı verilen alüminyum sayesinde ön kısımda bulunmakta olan % 100 alüminyum olan ön korniş ( Ön Profil ) adı verilen parçaya vidalama yapılarak sabitlenmektedir. Arka kısımda bulunan kafes sistemi tente kolları ile arkada kısımda bulunan 40 x 40 kutu profil ,altlarında kullanılan,montaj,ürünüdür. Düz ayak düz cephe olan alanların direkt olarak montajında kullanılmaktadır.arasında .Bağlantı görevi görmektedir, ayrıca bu aparat üzerinden tentenin yükseklik ayarı yapılmaktadır bu ayar 45 derece içerisinde istediğiniz yüksekliğe göre montaj ekiplerimiz tarafından ayarlanabilmektedir, Montaj ayaklarımız tavan,ve düz ayak olarak 2 bölümden oluşmaktadır,tavan ayak balkon altlarında kullanılan montaj ürünüdür. Düz ayak düz cephe olan alanların direkt olarak montajında kullanılmaktadır.

 


 

Körüklü Tente Sistemleri Hakkında

Körüklü Tente Örnek Çalışmalarımız
Örnek Çalışmalarımız

Körüklü tente, market, manav, bakkal otel, kafe, restoran ve benzeri mekanlarda güneş ışığını ve yağmuru kesmek için kullanılan bir üründür.Körüklü tente çalışma ve uygulama prensipleri nedeni ile en fazla 6 metre genişlik ve 120 santim öne doğru eğilim özelliği ile çalışmaktadır.

İpli Tente Sisteminin Saçak Modeli Deniz dalgası modeli veya Düz saçak modeli tercih edilmektedir. Körüklü açılır kapanır Tente Sistemi İşletme tarzındaki yerlere yapılacaksa Saçak Kısmına Firmanın Reklamı ve Logosu özel Serigrafi baskı yöntemiyle yazılmaktadır.

TENTE FONKSİYONU

sabit tente, mafsallı tente ve raylı tente ürünlerine nazaran farklı bir işlevselliğe sahiptir. Pergole tente’de bulunan ileri geri hareket körükleri sayesinde tentenin her hangi bir noktasına elle müdahele gerektirmeden tentenin gölge verdiği noktaları ihtiyaca göre uygulanabilir.

TENTE ÖZELLİKLERİ

Tente, kullanılacak mekanların özelliğine göre alüminyum profil ve demir profilden imal edilip dış kaplaması statik fırın boyadır. Körüklü tente, genelde dış mekanlarda tente ve branda gereksinimi duyulan alanlarda kullanılan ve körük fonksiyonu sayesinde açılır/kapanır uygulama özelliği sayesinde istendiğinde açılıp kapanması nedeni ile tercih edilen bir uygulamadır. Körüklü tente ev, cafe, otel ve restaurant gibi mekanların pencere ve kapı yada bahçeye yada balkonları ile evler ve villalarda kullanılabilir. 2000 yılından bu yana körüklü tente sektörlerinde profesyonel hizmet veren firmamız, bu güne kadar yüzlerce körüklü tente montaj kurulum hizmeti vermiştir. körüklü tente dendiğinde ilk akla gelen firmalardan biri olan firmamız, yüksek kalite ve uygun fiyat anlayışını birleştirerek müşteri memnuniyetini her zaman en ön planda tutarak hizmet vermektedir. Uygun Tente Fiyatları Zamanında iş teslimi ve kaliteli işçilik her zaman dikkat ettiğimiz konuların başında gelmektedir. Gerek ev, bahçe gibi kişisel kullanımlarınız gerekse cafe, otel, yada benzeri kurumsal körüklü tente ihtiyaçlarınız için olsun her türlü körüklü tente ve benzeri ihtiyaçlarınızda firmamız istek ve ihtiyaçlarınızı tam olarak anlar ve size uygun körüklü tente ürünlerini vaktinde ve en uygun fiyatlarla sunar.

 


Pergole Katlanır Tente Hakkında

pergolePergola kelimesi latince saçak anlamına gelen “pergule” kelimesinden gelmekte olup, İtalyancada “pergola” yani gölgelik anlamına gelen bir kelimedir.

Sonrasında İtalyanca vasıtasıyla tüm dünya dillerinde aynı ifadeyi içeren evrensel bir kelime haline gelmiştir. Pergola tente sistemi sayesinde, yatay, bükümlü ve çatı şeklinde açıklıklar tente ile kapatılabilmektedir. Pergola tente sistemi özel tente kumaşıyla güneşlik olarak yazları sizi güneşten, açılır kapanır tavanı ve su geçirmez tente kumaşı ile yağmurlu havalarda yağmurluk olarak sizi yağmurdan koruyacaktır.

Dilerseniz pergola tente sisteminizin etrafını camla kapattırıp, tente sisteminizi açılır kapanır kış bahçesine dönüştürtebilirsiniz..
Böylece kış aylarında da pergola tentenizin altında sanki açık alandaymış gibi bahçenizde, verandanızda ya da balkonunuzda kışın tadını soğuktan etkilenmeden çıkartabilirsiniz.
Pergola tente sistemi sayesinde gündüzleri tam bir gölgenin keyfini sürebilir, geceleri de açılır kapanır tavan sayesinde yıldızları seyredebilirsiniz. Pergola tente sistemiyle mekanlarınızın genişliğini kontrol edebilirsiniz.

Pergole Teknik Özellikler
Motor

– Sessiz çalışma özelliği
– Diğer cihazlar ile karışmayan, 868 MHZ radyo frekans düzeyi
– Full fonksiyon uzaktan kumanda cihazı
– Tekil, grup, ya da merkezi kontrol imkanı
– Durma anında dinamik yükleme denetimi
– Yüksek kapanma kuvveti değeri
– Üstün Alman teknolojisi

Tekstil
– Güneş ışığını ve ısısını sönümleyen “black-out” özelliği
– Alev aktarmama ve yürütmeme
– 800 gr/m2 yoğunluk
– UV ışınlarından korunmuş akrilik cilalı alt ve üst yüzeyler
– 5 yıl solmazlık garantisi
– Üstün Alman teknolojisi

Diğer
– Paslanmaz aksamlar
– Sessizlik için tekstil dokulu kayış ve özel kasnak sistemi
– Seçkin, saygın, ağırbaşlı tekstil ve profil renkleri.
– Dilerseniz, ahşap dokulu profillerle daha doğal görünüm

 


Asma Germe Tente Sistemleri Hakkında

asma germe
BÜYÜK AÇIKLIKLI YAPILARDA EKONOMİK VE ESTETİK ÇÖZÜM

Büyük açıklıklı sanayi tesisleri, geniş alanları örtebilen, gelecekte büyüyebilme özelliklerine sahip, hızlı yapılan, ağır çalışma şartlarına dayanımlı, mimarlık ve mühendislik açısından, yapım sistemlerini zorlayan yapılardır. Bu yapılarda yeni yapı ürünlerinin gelişimine öncülük eden yapı teknolojilerinin gelişimi gözlenebilir. Üretim fonksiyonları için uygun bir yapı sistemi olan asma-germe sistemlerinin kullanımı sanayi tesislerinde giderek yaygınlaşmaktadır. Asma-germe sistemler, taşıyıcı elemanları ankraj noktaları arasına asılı kablolar olan bir sistemdir. Eğri biçimlerin yarattığı strüktürel üstünlüklere ek olarak kabloların yalnızca çekme etkisinde olmaları asma sistemlerin büyük açılıkların kolon gerektirmeden geçilmesinde en etkili sistemlerden biri durumuna getirmektedir.

Asma germe sistemleri;

geleneksel çelik sistemden 10 kez, dolu gövdeli iskelet sistemden ise 100 – 150 kez daha hafif oluşlarıyla, büyük açıklıklı yapılarda önemli ekonomik çözümler getirmektedir. Bu ekonomi, salt örtü öğesinde değil, diğer yardımcı öğelerde de önemli oranda gerçekleştirilmektedir. Doğal salınımları zincir eğrisi biçimde olan, çekmeye çalışan çelik kabloların ve çelik ipliği ile güçlendirilmiş ince membran (tekstil ürünü gerilmiş tabaka) örtülerin kesit ölçülerinin çok az olması nedeniyle (1- 3 mm), bu strüktürler hafiflik açısından büyük bir etkinlik ortaya koymuştur. Kuruluşları gereği, bu sistemlerde kalıp ve iskele yok denecek kadar az kullanılmaktadır. Bu strüktürlerin 40 m’ den az açıklıklarda uygulanmaları ekonomik olmamalarına karşın, açıklıklar arttıkça ekonomikliği de doğru orantılı olarak artmaktadır. Diğer taşıyıcı sistemler 100 m (10.000m2) sınırından sonra ekonomik olmamakta ve yerlerini bu sistemlere bırakmaktadır. Bu sistemlerin ekonomik sınırı da, 300 m. (90.000 m2) açıklığa kadar devam etmektedir. Asma – germe strüktürler kısa sürede kurulabilmektedir. Bazı uygulama türleri de, gereğinde sökülerek başka bir alanda tekrar kurulabilmektedir. Bir örnek verilecek olursa, A.B.D.de 65.000 m2′ lik alan bu sistemle dört hafta gibi kısa bir sürede örtülmüştür.

SANAYİ YAPILARINDA KULLANIMI

Asma – germe yapım sistemleri, büyük açıklıkların, minimum kesitlerde, çok kısa sürelerde geçilmesine olanak verebilmektedir. Sanayi yapıları, fonksiyonları gereği, büyük açıklıklı olarak tasarlanan yapılardır. Bu açıdan asma – germe sistemler, bu tür yapılarda kullanılabilmektedir. Fakat avantajları ve dezavantajları açısından kullanım alanları sınırlıdır.

Asma  Germe Sistemlerin, Sanayi Yapılarının Yapısal Oluşumunu Etkileyen Faktörle Açısından Avantajları ve Dezavantajları

İŞLEVSEL FAKTÖRLER

Üretim sistemi ve işyeri düzeni Gerekli boyutlar Yapı içi vinç montajı Yangın korunumu Aydınlatma Konfor (Termal – Gürültü)

AVANTAJLAR İç mekanda kolon olmaması, sınırsız lay-out seçenekleri İstenilen her açıklıkta ve yükseklikte uygulanabilir Gerekli rijitlemeler, ilave taşıyısı sistemler yapılırsa mümkün Ana taşıyıcı elemanların korunumu, gerekli kompartmantasyon ve havalandırma sağlandığında olumlu Bir çok seçenek imkanı var. Çatıdan ve cephelerden doğal aydınlatma mümkün. Örtü malzemeleri doğru seçilmeli.

DEZAVANTAJLAR Yapı içinde yatay ve düşey bölümler gerektiğinde farklı taşıyıcı sistemler gerekebilmekte Kreyn vinçler için ilave konstrüksiyonlar gerekebilmektedir. Kompartmantasyon için, yapı içi bölücüler ve taşıyıcı sistemleri gerekir.

YAPIM SÜRECİ Yapım maliyeti Sağlamlık ve uzun ömürlülük Yapım hızı Bakım ve onarım Sistemi oluşturan elemanlarda az çeşitlilik Sistemi oluşturan elemanlarda birkaç işlev üstlenebilirlik Taşımacılık ve istiflemeye bağlı boyutsal faktörler

AVANTAJLAR Geçebilinen açıklık ve açıklığı geçen elemanların kesitleri karşılaştırıldığında, diğer sistemlerden avantajlı Montaj süreci oldukça hızlı. Kesitlerinin küçük olması, sistemi oluşturan elemanların, şantiyeye naklini oldukça kolaylaştırmaktadır.

DEZAVANTAJLAR Türkiye de malzeme üretimi, teknolojik altyapı ve kalifiye işçilik açısından olumsuz. Periodik bakımlar yapılmalı. Kablolardaki gerilimler, salınımlar ve bulon bağlantıları, periodik kontrol edilmeli Periodik bakımlar yapılmalı. Kablolardaki gerilimler, salınımlar ve bulon bağlantıları, periodik kontrol edilmeli Kablo ek yerleri, asılma noktaları, ankraj noktaları açısından değişik çeşitli öğeler kullanılmaktadır. Sistem, kablolardan oluştuğu için, farklı elemanlar ancak sisteme asılarak statik hale gelebilir.

ÇEVRESEL FAKTÖRLER Topoğrafik durum Zemin özellikleri Deprem İklim şartları Görsel etki

BÜYÜYEBİLİRLİK YASALAR AVANTAJLAR Farklı tasarım imkanları ile zengin, teknolojik, görsel etkiler yaratılabilir. Sistem çok hızlı ve ekonomik büyütülebilir.

 


Kasetli Tente Sistemleri Hakkında

kasetli tente
kasetli tente

GENEL ÖZELLİKLER:

Kasetli tente, sistem kapalı konumdayken kumaşı ve sistemi kötü hava şartlarından yaz / kış tam olarak muhafaza eder ve bakım ihtiyacını azaltır ayrıca cazibeli görünüme sahiptir. Sistemin kasetli olması, modern ve estetik bir görünümdedir.

Kasetli tente sistemin en modern ve en gelişmiş üründür. Bu model kapandığında mekanizma ve kumaş tümüyle kaset İçinde kalır. kasetli tente yalnızca gölge sağlamakla kalmayıp etkileyici dizaynı ile cephelere estetik katar. kompak bir dizayna sahip olmasının vermiş olduğu avantajla kumaşın ve çalışma mekanizmasını doğa şartlarından korur. Kasetli tente modelinde kumaş toplama kısmındaki PVC kaplı Alüminyum koruma, tentenin açık pozisyonda iken bile kumaşı dış etkenlerden korunmasını sağlar. Bu modeldeki bir özellikte kaset üst kapağındaki temizlik fırçası sayesinde tente kumaş her kapanışta temizlenir.Yine kaset kısmında ki conta ile mükemmel kapanma sağlar.

Kasetli Tente sisteminde kullanılan kumaş:

Kasetli Tente sisteminde Akrilik kumaş kullanılmaktadır yurt dışından ithal edilen Akrilik kumaşın 5 Yıl Solmaz , Su geçirmez ve Çürüme yapmaz Garanti kapsamındadır.

Tente sisteminde kullanılan Motor

Kasetli Tente sistemi uzaktan kumandalı tüp motor ile çalışmaktadır kullanılan motor Fransa’dan ithal edilmektedir ürünün markası Somfy ayrıca otomasyon seçeneği Rüzgar gülü Güneş ve Yağmur sensörü kullanılmaktadır

TEKNİK ÖZELLİKLER :

Kasetli tente sistemi ürün yelpazemizdeki en modern ve en gelişmiş üründür. Yalnızca gölge sağlamakla kalmayıp etkileyici dizayna da sahip olup cephelere estetik görünüm katar. Kumaşı ve çalışma mekanizması doğa şartlarından etkilenmez.

 • Kumaşı ve mekanizmayı dış etkilerden koruyan tam kaset
 • Alüminyum profiller ve plakalar
 • Kompak şık tasarım
 • Alüminyum enjeksiyon döküm parçalar
 • Elektrostatik toz boya (RAL kataloğu renkleri ;standart RAL 9016 Beyaz)
 • Paslanmaz bağlantı civatalar ve pimler
 • 150, 200, 250, 300, 350 cm ileri açılım
 • 200 – 700 cm tek parça genişlik
 • 45 dereceye kadar kademesiz ayarlanabilir eğim
 • Manüel yada uzaktan kumandalı kontrol
 • İthal ya da yerli akrilik kumaş; 100 farklı renk ve desen seçeneği
 • Rüzgar ve Güneş Sen sör Seçeneği
OPSİYONEL ÖZELLİKLER:

• Butonlu motor
• Redaktörlü motor
• Güneş & Rüzgâr sensoru
• Uzaktan kumanda
• Tüm RAL renkleri sistemde uygulanabilmektedir

 


Kış Bahçesi Sistemleri Hakkında

g-hot Pizza Otomatik Kış Bahçesi
g-hot Pizza Otomatik KışBahçesi

Her mevsim ayrı tadı yaşamak, mevsiminde ortamın ısısını ayarlamakla oluyor ise ve de çözüm bu ısı farkını azamiye indirmek ise çözüm kış bahçesi Mevsim Tente Membran Branda sistemleri diyoruz. Mevsim Tente güvencesi ile kış bahçesi uygulamalarımız hakkında bilgi için lütfen bizim ile temas kurunuz. Bahçelerinizde kış mevsiminde de keyfiniz farklı olsun. Antalya Ve Akdeniz Bölgesinde Artık Kışlar Sizler İçin Sorun Olmayacak Rüzgar, Yağmur Ve Soğuğu Önlemek Bizim İşimiz Mevsim TenteUzman Kadrosu Ve Kaliteli Ürünleri İle Siz Değerli Müşterilerimiz İçin 7/24 Hizmetinizde.

Şeffaf Kış bahçesi olarak da Kullanılan Şeffaf Tente Branda birçok çeşitleri bulunmaktadır. Size tavsiyemiz ( 0,60 mm veya 0,80 mm kullanılmasıdır. ) çünkü Şeffaf Tente Branda Yazın Güneşin etkisi ile Genişlemektedir ve Kış aylarında da gelen Soğuk ‘dan dolayı çekmeler yaşanabilmektedir Şeffaf Tente Branda seçimini yaparken alacağınız brandanın kalitesini göz önünde bulundurun Uzak Doğu Ürünleri kesinlikle kullanmayın.

Şeffaf Branda Kış Bahçesi Kullanım alanları:

Kafeterya, Restoran , Balkon , Veranda , Tentelerin Etrafı ve Pergolanın etrafını Kapatarak , Kış bahçesine dönüştürerek değerlendirebilirsiniz, Şeffaf Tente Branda Sigara Yasağından sonra daha çok revaç görmüş olup kafeterya Otel, Restoran gibi İşletmelerin zarar görmemesi için düşünülmüş bir Sistemdir.

Şeffaf Branda ile alanınızı ısıtabilir daha geniş alanlara kolaylıkla sahip olabilir ve yeni müşteri çevresi kazanabilirsiniz.Bu ürünü hem yaz aylarında hem kış aylarında kolaylıkla kullanabilir dilerseniz başka bir yere taşıyabilirsiniz.Fermuarlı branda aksamı ile istediğiniz zaman kapalı bir mekan oluşturabilir dilerseniz fermuar aksamını açarak havadar balkon gibi bir alana çevirebilirsiniz.


Bize Ulaşa Bileceğiniz Numara Ve Mail Adresi

Hayrettin Kıraç Gsm : 0542 477 4758
e-Posta: [email protected]