Tente nedir ? mafasallı tente nedir ? Pergola tente nedir ? Körüklü tente nedir ? Tente kullanım alanları

Tente Nedir Tente Modelleri Ve Çeşitleri

Tente modelleri

Tente sistemleri, geçmişi italyancaya kadar dayanan, güneş, yağmur gibi. Hava koşullarından korumak için bir alana akrilik kumaşlardan. Alüminyum aksanlardan veya benzeri üründen gerilerek yapılan gölgelendirme sistemlerine denir.

Kullanım Alanları

Cafe, restoran, mağazalar ve diğer tüm işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilen tente sistemleri. villa tip konutlarda veya bahçe gibi boş bir alana sahip konutlarda da yoğun olarak kullanılmaktadır. Akrilik kumaşlardan yapılan tentelerin bir çok modeli mevcuttur. Kullanıcıdan kullanıcıya değişen modeller istek ve kullanım amacına göre de farklılık göstermektedir. Dükkanlar kasetli tente, mafsallı tente kullanımı yoğunken, restoran bahçelerinde pergola veya kış bahçeleri yoğun olarak kullanılmaktadır.

Mafsallı Tente Duvara veya tavana monte edilir. Tek tarafa doğru çevirme kolu yardımı ile açılabilen manuel bir tente ürünüdür. ithal ve yerli kumaş seçenekleri ve branda ürünü kullanıla bilir.

Mafsallı tentenin saçak olan yerine bir profil koyulur. Tente toplandığında bu profilin aynı kaset gibi tente kumaşını saklayacak şekilde kapanması nedeniyle kasetli tente ismini almıştır.

Mekanlara görsel zenginlik kazandırmanın yanı sıra, güneşi ve yağmuru üst ve yan kısımlardan engelleyerek tam koruma sağladığı için tercih edilen bir tente modelidir.

Otopark, garaj tentesi, açık hava otoparklarında kullanılan, doğa olaylarında, dolu, şiddetli yağmur, kar ve güneş ışığından korumaya yarayan etkili bir tente modelidir..

Kafeterya, Restoran, Balkon, Veranda, Tentelerin Etrafı ve Pergolanın etrafını Kapatarak, Kış bahçesine dönüştürerek değerlendirebilirsiniz. Şeffaf Tente Branda Sigara Yasağından sonra daha çok revaç görmüş olup kafeterya Otel, Restoran gibi İşletmelerin zarar görmemesi için düşünülmüş bir Sistemdir.

Şeffaf Branda

Şeffaf Branda ile alanınızı ısıtabilir daha geniş alanlara kolaylıkla sahip olabilir ve yeni müşteri çevresi kazanabilirsiniz. Bu ürünü hem yaz aylarında hem kış aylarında kolaylıkla kullanabilir dilerseniz başka bir yere taşıyabilirsiniz. Fermuarlı branda aksamı ile istediğiniz zaman kapalı bir mekan oluşturabilir dilerseniz fermuar aksamını açarak havadar balkon gibi bir alana çevirebilirsiniz.

Klasik tente, genellikle dekoratif amaçlı kullanılan, açılır kapanır sisteme sahip olan manüel bir tente modelidir.

Wintent tente, konut, ofis, işyeri, mağaza vb alanlarda kullanışlı şık bir çözüm olarak tercih edilen tente modelidir.

T model tente, çift yöne açılımı özelliği sayesinde çok  geniş bir alanı gölgelendire bilen tente modelidir.

Körüklü tente, sıklıkla pencerelerin ve balkon üst bölümlerinde,  işletme girişlerinde kullanılan tente modelidir.

Kubbe ve tünel şeklinde özel olarak yapılan bu model, oval yapısı nedeniyle bu ismi almış olan kullanışlı bir tente modelidir.

Pergola kelimesi latince saçak anlamına gelen “pergule” kelimesinden gelmekte olup, İtalyancada “pergola” yani gölgelik anlamına gelen bir kelimedir. Sonrasında İtalyanca vasıtasıyla tüm dünya dillerinde aynı ifadeyi içeren evrensel bir kelime haline gelmiştir. Pergola tente sistemi sayesinde, yatay, bükümlü ve çatı şeklinde açıklıklar tente ile kapatılabilmektedir. Pergola tente sistemi özel tente kumaşıyla güneşlik olarak yazları sizi güneşten, açılır kapanır tavanı ve su geçirmez tente kumaşı ile yağmurlu havalarda yağmurluk olarak sizi yağmurdan koruyacaktır.

kış aylarında

Dilerseniz pergola tente sisteminizin etrafını camla kapattırıp, tente sisteminizi açılır kapanır kış bahçesine dönüştürebilirsiniz. Böylece kış aylarında da pergola tentenizin altında sanki açık alandaymış gibi bahçenizde, verandanızda ya da balkonunuzda kışın tadını soğuktan etkilenmeden çıkartabilirsiniz. Pergola tente sistemi sayesinde gündüzleri tam bir gölgenin keyfini sürebilir, geceleri de açılır kapanır tavan sayesinde yıldızları seyredebilirsiniz. Pergola tente sistemiyle mekanlarınızın genişliğini kontrol edebilirsiniz.

Şimdi Ara
whatsapp